Nie wszyscy nasi rodacy zdają sobie sprawę z tego, co się obecnie dzieje. Niektórzy niepokojąco lekceważą zagrożenie, jakie pojawiło się niespodziewanie na świecie i tylko rośnie w siłę. Zastraszający przyrost ludzi chorych będzie dużym obciążeniem dla naszej służby zdrowia. Troszczymy się o naszych bliskich i chcemy ich dobra, dlatego powinniśmy się uczyć na doświadczeniach krajów, które nie porodziły sobie z COVID-19 i brać przykład z tych, którzy w pełni opanowali epidemię. Dowiedz się, jak powstrzymać koronawirusa!

Czy znamy odpowiedź na pytanie jak powstrzymać koronawirusa?

Jak na polskie standardy, rząd w miarę szybko reaguje wprowadzając odpowiednie środki ochrony, ale nie są one jeszcze wystarczające. Zamknięcie granic, galerii handlowych, placówek oświatowych, teatrów, kin i innych miejsc, gdzie gromadzi się wiele ludzi, to dobre posunięcie, ale potrzeba czegoś więcej. Dlatego jeśli tylko możemy, powinniśmy pozostać w domach. Wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Nie chodzi wyłącznie o zachowanie dystansu od osób powracających z krajów, w których panuje epidemia. COVID-19 rozprzestrzenia się bardzo szybko, nawet przez wentylację. Markety, bazarki i inne miejsca, gdzie bywa wiele osób już mogą być zainfekowane. Przecież tam nikt nie dezynfekuje stoisk, półek i produktów na wystawie.

Wirus uaktywnia się w ciągu kilku dni, a zarażony nawet może nie wiedzieć o tym, że go roznosi. Niektóre młode osoby przechodzą zarażenie wręcz bezobjawowo, ale nie oznacza to, że nie są nosicielami COVID-19. Pamiętajcie, aby stosować się do zaleceń ministerstwa zdrowia i faktycznie pozostać tam, gdzie jesteście najbezpieczniejsi.

Jak powstrzymać koronawirusa? Mycie rąk, rękawiczki, maseczki, płyny odkażające oczywiście pomagają, ale to nie wszystko, koronawirus pozostaje również na wszelkiego rodzaju powierzchniach (w tym na ubraniach) i może przeżyć tak nawet do 9 dni!

Nie panikujmy jednak, zdecydowana większość przypadków zostaje wyleczona w szybkim czasie. Nie ma co robić zakupów na 3 miesiące, nie chodzi o to żeby straszyć ludzi. Wystarczy zachować złoty środek, mieć trochę zdrowego rozsądku i potraktować poważnie to, co przekazują Ci, którzy się na tym znają. Będzie dobrze, musi być - tylko zachowujmy się odpowiedzialnie i troszczmy się o siebie nawzajem w dobie światowego problemu!