Program do kadr i płac to jedno z podstawowych narzędzi pracy firmy. Pozwala usprawnić proces wyliczania wynagrodzeń, generować potrzebne dokumenty, a także zminimalizować ryzyko pomyłek spowodowanych nieznajomością nowych przepisów. Co więcej, zmniejsza udział papierowej dokumentacji, dzięki tworzeniu dokumentów w wygodnej formie elektronicznej.

Program do kadr i płac - zastosowanie

Program do kadr i płac sprawdzi się zarówno w małym, jak i większym przedsiębiorstwie. Dobre oprogramowanie tego typu powinno mieć szereg zastosowań, które zoptymalizują codzienną pracę działu HR, a przez to ułatwią załatwianie spraw formalnych również innym pracownikom.

Jakie funkcje ma program do kadr i płac?

Przede wszystkim program do kadr i płac automatyzuje proces rozliczania czasu pracy, a także wyliczania wynagrodzeń osób, związanych z firmą na podstawie różnych umów. Aktualny program do kadr i płac powinien nadążać za każdą kolejną zmianą prawną i oferować potrzebne funkcje zgodne z przepisami. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko błędnych kalkulacji. Ponadto wprowadzenie do systemu odpowiednich parametrów jest nieporównywalnie szybsze niż ręczne zliczanie godzin i stawek.

Program do kadr i płac - dodatkowe funkcje

W zależności od tego, jaki program do kadr i płac wybierzemy, będziemy mieć dostęp do różnych narzędzi usprawniających pracę. System wFirma.pl posiada m.in. moduł komunikacji z pracownikami, a także możliwość tworzenia kartotek dochodowych oraz zaświadczeń dla pracowników. W pracy z tego typu danymi ważna jest również zgodność z przepisami RODO oraz bieżąca aktualizacja w przypadku zmian prawnych. Program wFirma.pl zapewnia regularne odświeżenia systemu, a ponadto gwarantuje bardzo wysokie bezpieczeństwo przechowywanych danych.